Izrael zaútočil na syrskou metropoli a údajně zasáhl vojenské velitelství ve městě. Podle USA se má situace brzy uklidnit. Tak doufejme, že to nebude přesně naopak. The post Ranní výběr: Cla plní americkou pokladnu. Za tři měsíce USA získala 50 miliard dolarů appeared first on Forbes.
Izrael je domovem jedněch z nejúspěšnějších a největších firem v kybernetické bezpečnosti. Jedna z těch velmi ambiciózních loni otevřela vývoj v též Praze. Tento týden nabrala novou investici přesahující sedm miliard korun. Tyto prostředky použije i na expanzi pražských kanceláří, kde chce ...
Konflikty na Blízkém východě mají negativní dopady na mezinárodní letecké společnosti. Vyplatí se jim vůbec do Izraele létat? A jak se neustálé narušování letecké dopravy propisuje do ceny letenek? The post Rakety nad Tel Avivem vyděsily aerolinky. Vyplatí se jim do Izraele stále létat? appeared first on Forbes.
Osm zemí skupiny OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, se dohodlo na urychlení zvyšování těžby ropy. Od srpna zvýší těžbu o 548 tisíc barelů denně, uvedl v sobotu ropný kartel. V květnu, červnu a červenci navyšoval těžbu o 411 tisíc barelů denně. Skupina se sešla poprvé od doby, kdy ceny ropy vystřelily vzhůru - než opět ustoupily - po úderech Izraele a USA na Írán, uvedla agentura Reuters.
Konflikt mezi Izraelem, Íránem a Hamásem v uplynulém týdnu prudce eskaloval. Izrael podnikl mohutné údery na cíle v Gaze i Teheránu, Spojené státy poprvé zasáhly íránská jaderná zařízení a Írán odpověděl raketami na americké základny. V Gaze dál umírají civilisté, včetně lidí v humanitárních zónách, a evropské země vyzývají k okamžitému příměří. Co dalšího přinesl uplynulý týden v konfliktu na Blízkém východě? Americké rakety na […] The post Konflikt na Blízkém východě: USA bombardovaly íránské
Ceny ropy se prudce snižují, ráno se propadly na více než týdenní minimum. Reagují na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že se Írán s Izraelem dohodly na příměří. To zmírnilo obavy z přerušení dodávek z Blízkého východu, který je hlavním producentem ropy. „Čerpací stanice mají zásoby za nižší ceny. Nemělo by se to projevit ve výrazném zvýšení cen pohonných hmot,“ říká pro Radiožurnál investiční stratég společnosti J&T Štěpán Hájek.
Už týden ekonomové a analytici s obavou sledují vývoj izraelsko-íránského konfliktu. Trhy se totiž bojí, že omezí přepravu ropy a plynu z klíčového blízkovýchodního regionu. „Riziko bude záležet na tom, jestli z dalších zemí Perského zálivu budeme schopni ropu a zemní plyn distribuovat dál do zbytku světa,“ vysvětluje v pořadu Řečí peněz ekonom Lubor Lacina, který působí na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity.