Neviditelný, ale smrtící. Takový je dopad veder ve městech. Nová studie odhaduje, že během poslední vlny veder na přelomu června a července zemřelo v souvislosti s horkem v pouhých dvanácti vybraných evropských městech přes 2 000 obyvatel. Města se musí lépe adaptovat stále rostoucí hrozbě.
Červen byl opět jedním z nejteplejších měsíců v historii měření. Hodně k tomu přispěla i vlna veder v západní Evropě, která je na začátku léta velmi nezvyklá. Souvisí to i s velmi teplým Středozemním mořem. Vyplývá to z analýzy služby Copernicus.
Vlna veder, která prošla v uplynulých dnech Evropou, na mnoha místech přepisovala rekordy. Teploty na přelomu června a července v mnoha státech překračovaly 40 °C. Absolutní rekordy ale odolaly.
Madrid/Paříž - Lidé v Evropě dnes po několika extrémně horkých dnech zažívají mírnou úlevu s poklesem teplot o několik stupňů. Některé regiony Španělska sice i dnes čekají až čtyřicetistupňová vedra,...
Jižní Evropu trápí vlna veder, která je pro konec června neobvyklá. Ve španělské Andalusii v neděli meteorologická služba naměřila 46 stupňů, což je rekord pro tento měsíc. Vysoké teploty ale hlásí i další země, jako Portugalsko, Francie či Itálie. V Řecku se situace mírně zlepšila díky silnému větru, upozornila agentura DPA.
Madrid - Jižní Evropu trápí vlna veder, která je pro konec června neobvyklá. Ve španělské Andalusii dnes meteorologická služba naměřila 46 stupňů, což je rekord pro tento měsíc. Vysoké teploty ale...