Evropa nikdy neopustí Ukrajinu, řekl v úterý podle agentury Reuters v projevu v britském parlamentu francouzský prezident Emmanuel Macron. Dodal, že Londýn a Paříž budou společně s takzvanou koalicí ochotných pracovat do poslední minuty, aby zajistili příměří.
Londýn - Evropa nikdy neopustí Ukrajinu, řekl dnes podle agentury Reuters v projevu v britském parlamentu francouzský prezident Emmanuel Macron. Dodal, že Londýn a Paříž budou společně s takzvanou...
PŘEDVOLEBNÍ DENÍK / Předseda proruské komunisticko-národovecké platformy Stačilo! Daniel Sterzik alias Vidlák má nervy v kýblu. Červnový průzkum agentury STEM ukázal, že by jeho sestava mohla propadnout. Jejich voliči by klidně mohli vsadit na jistotu a hodit hlasy Okamurovu hnutí SPD, které je v odporu vůči liberální demokracii a západnímu kurzu státu stejně nepřátelské. Vidlák proto začal lanařit Přísahu Róberta Šlachty. Jenže to udělal přes média a tak buransky, že to Šlachtu vedlo k razantní
Londýn a Paříž překonaly bouřlivá léta, která provázela britský odchod z Unie. Přispěl k tomu premiér Starmer a jeho „reset“ vztahů s EU i král Karel III., který má Francii dlouho v oblibě a Macrona v Británii vřele přijal.
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že není spokojený s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, protože zabíjí mnoho lidí a Spojeným státům navíc „servíruje spoustu keců“, i když se neustále tváří velmi mile. Trump to řekl novinářům na zasedání svého kabinetu.
Na Slovensku a v Maďarsku přetrvávají problémy v boji s korupcí. V každoročním hodnocení stavu právního státu ve všech 27 členských zemích to v úterý uvedla Evropská komise. Například na soudce v Maďarsku je stále vyvíjen nepřiměřený tlak. Pod tlakem jsou novináři a média v obou zemích.
Česká republika v uplynulém roce dosáhla určitého pokroku, pokud jde o odměňování soudců a státních zástupců. Dílčí úspěchy byly zaznamenány i ve snahách o zkrácení délky řízení. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to v úterý uvedla Evropská komise. V Maďarsku přetrvávají problémy se soudnictvím, nezávislostí médií či fungováním občanské společnosti. Na Slovensku zase zaostává v boji proti korupci.
Evropa nikdy neopustí Ukrajinu, řekl v úterý podle agentury Reuters v projevu v britském parlamentu francouzský prezident Emmanuel Macron. Dodal, že Londýn a Paříž budou společně s takzvanou koalicí ochotných pracovat do poslední minuty, aby zajistily příměří. Macron je i s manželkou Brigitte na třídenní státní návštěvě Británie. Na hradě Windsor je přivítal král Karel III. s královnou Camillou.
Česká republika v uplynulém roce dosáhla určitého pokroku, pokud jde o odměňování soudců a státních zástupců. Dílčí úspěchy byly zaznamenány i ve snahách o zkrácení délky řízení. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to v úterý uvedla Evropská komise. I přes pokrok v některých oblastech zůstávají ale podle EK v Česku nedostatky týkající se vyšetřování korupce na vysoké úrovni a rovněž transparentnosti vlastnictví médií.
Návrh Evropské komise na omezení emisí oxidu uhličitého o 90 procent do roku 2040 se okamžitě setkal s ostrou kritikou, vymezil se vůči němu i český eurokomisař Jozef Síkela (za STAN). Podobně jako mnozí další se obává dopadů na ekonomiku. „Alternativou je neomezovat se. Ale to je ve všech aspektech i v dopadech na každého člověka horší,“ varuje poradce prezidenta pro otázky životního prostředí Ladislav Miko (strana LES).
Europoslanec a čestný prezident Motoristů sobě Filip Turek, kterého podle serveru Page not found bývalá partnerka viní ze znásilnění a roky trvajícího násilí, v aktuální odpovědi na dotaz ČTK odmítl, že by se dopustil trestného činu. Turek uvedl, že v záležitosti spolupracuje s policií a důvěřuje její nestrannosti. Turek je lídrem středočeské kandidátky Motoristů v říjnových sněmovních volbách.
Praha - Europoslanec a čestný prezident Motoristů sobě Filip Turek, kterého podle serveru Page not found bývalá partnerka viní ze znásilnění a roky trvajícího násilí, v aktuální odpovědi na dotaz ČTK...
Štrasburk/Brusel - Na Slovensku přetrvávají problémy, pokud jde o boj proti korupci. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to dnes uvedla Evropská komise. Panují...
Štrasburk/Brusel - Česká republika v uplynulém roce dosáhla určitého pokroku pokud jde o odměňování soudců a státních zástupců. Dílčí úspěchy byly zaznamenány i ve snahách o zkrácení délky řízení....
Členské státy Evropské unie definitivně schválily vstup Bulharska do eurozóny k datu 1. ledna 2026. Rozhodli o tom v Bruselu ministři financí bloku.
Česko v uplynulém roce dosáhlo určitého pokroku v odměňování soudců a státních zástupců. Dílčí úspěchy byly zaznamenány i ve snahách o zkrácení délky řízení. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to v úterý uvedla Evropská komise. I přes pokrok v některých oblastech zůstávají ale podle EK v tuzemsku nedostatky týkající se vyšetřování korupce na vysoké úrovni a rovněž transparentnosti vlastnictví médií. Komise vidí problémy i v sousedním Maďarsku a na Slovens
Česko v uplynulém roce dosáhlo určitého pokroku v odměňování soudců a státních zástupců. Dílčí úspěchy byly zaznamenány i ve snahách o zkrácení délky řízení. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to v úterý uvedla Evropská komise. I přes pokrok v některých oblastech zůstávají ale podle EK v tuzemsku nedostatky týkající se vyšetřování korupce na vysoké úrovni a rovněž transparentnosti vlastnictví médií. Komise vidí problémy i v sousedním Maďarsku a na Slovens
Srbský prezident Aleksandar Vučić čelí největším protestům za dobu své vlády. Blokády ulic a křižovatek se po masové demonstraci na konci června rozšířily do měst po celém Srbsku a zatýkání protestujících pokračovala. Z Evropské unie zaznívají výzvy odsuzující násilí, nově se kritika režimu ozývá i z Moskvy – například filozof Alexandr Dugin, který je myšlenkově blízký Kremlu, řekl, že Vučić ztratil mezi Srby legitimitu.
K hostům karlovarského festivalu patří také americký producent Paul Zaentz, který s Milošem Formanem spolupracoval na snímcích Amadeus a Goyovy přízraky. Jeho otec Saul spolu s Michaelem Douglasem – dalším letošním hostem – produkoval Přelet nad kukaččím hnízdem. V rozhovoru s Tadeášem Hlavinkou označil Paul Zaentz Formana za jednoho z největšího režisérů. A mluvil také o tom, že v postavě nekompromisní sestry, která brání svobodě, vidí lidé podobnost se současnou republikánskou stranou.
Česká republika v uplynulém roce dosáhla určitého pokroku, pokud jde o odměňování soudců a státních zástupců. V každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie to píše Evropská komise. Dílčí úspěchy zaznamenala také ve snahách o zkrácení délky řízení. I přes pokrok v některých oblastech zůstávají v Česku nedostatky ve vyšetřování korupce na vysoké úrovni a rovněž transparentnosti vlastnictví médií. Problémy Komise vidí i v Maďarsku a na Slovensku.
O vražedném dronu, který vznikl v čínském městě. Ruské drony dennodenně útočí, zejména díky čínským součástkám. Rusko ve válce s Ukrajinou nesmí prohrát, prohlásil čínský ministr zahraničí. Potvrdil tak, že čínská neutralita je pouze čistá propaganda. Investigativa agentury Bloomberg popsala, jak ruská válečná mašinerie funguje ve spolupráci s Čínou. Výročí útoku na dětskou nemocnici v Kyjevě. Mapa dne: Ruská pozornost […]
Rada Evropské unie aktivovala takzvanou národní výjimku z Paktu stability a růstu kvůli zvýšení výdajů na obranu pro patnáct zemí, včetně České republiky. Rada, která zastupuje členské státy, o tom v úterý informovala v tiskové zprávě po zasedání ministrů financí a hospodářství sedmadvacítky.
Členské státy EU v úterý definitivně schválily vstup Bulharska do eurozóny od 1. ledna 2026. Rozhodli o tom v Bruselu ministři financí bloku. Evropská komise už na začátku června zveřejnila takzvanou konvergenční zprávu, ve které dospěla k závěru, že Bulharsko plní veškerá kritéria, aby mohlo od 1. ledna příštího roku začít používat euro. Eurozóna se tak rozšíří na 21 zemí. Připravujeme podrobnosti…
Členské státy EU v úterý definitivně schválily vstup Bulharska do eurozóny od 1. ledna 2026. Rozhodli o tom v Bruselu ministři financí bloku. Evropská komise už na začátku června zveřejnila takzvanou konvergenční zprávu, ve které dospěla k závěru, že Bulharsko plní veškerá kritéria, aby mohlo od 1. ledna příštího roku začít používat euro. Eurozóna se tak rozšíří na 21 zemí.